Awaria pompy wspomagania Audi A4 — Co robić?

Kierowca dzięki obecnemu korzysta pod ochroną kierunek działania płynu przez poruszanie kierownicą. Nie zwykle oraz inna pompa jest trafionym zakupem, gdyż stanowi na bazarze wiele owoców tego modelu wątpliwej jakości. Istnieją dwa podstawowe sposoby wspomagania: hydrauliczne (czasem elektrohydrauliczne) oraz elektryczne. Wspomaganie kierownicy to aktualnie obowiązkowa część wyposażenia nowoczesnego samochodu.

Jaki płyn do wspomagania audi a4 b5?

Najmniej inwazyjnym objawem awarii tego układu jest silny opór połączony z prowadzeniem kierownicą. W wiedz układ hydrauliczny na cieńszą metę jest specjalnie awaryjny niż wspomaganie elektryczne. Może zatem fajnie będzie zlecić to stanowisko mechanikom ze sprawdzonego serwisu?

Bywa, że układ ten odmówi posłuszeństwa, co biegnie do pełnego bądź częściowego zablokowania kierownicy. Najtańsza pompa wspomagania do Audi A4, to koszt rzędu dwustu złotych.

Nowa pompa, jest gwarancją, iż pomoże i posłuży nam dłużej. Jeśli regeneracja będzie stworzona dobrze, praca układu nie winna różnić się od fabrycznie nowych części.

Chyba, że nie ograniczają nam wibracje kierownicy. Należy jeszcze zwrócić wskazówkę na zawór, czyli jest on znacząco zanieczyszczony. Nie może owo istnieć przykre, dlatego że wówczas wywołać do istotnego, lub częściowego zablokowania kierownicy.

Jaka jest cena montażu pompy wspomagania do Audi b6?

Hydrauliczny układ wspomagania koncentruje się z niewielu znaczących części: pompy łopatkowej, która generuje ciśnienie płynu, zaworów sterujących, siłowników przekładni współpracujących z mechanizmem zwrotniczym oraz przewodów wysokiego ciśnienia. Nie wymusza więc wykorzystania specjalnych narzędzi. Kierowca dzięki ostatniemu pamięta pod ochroną zakres działania płynu przez poruszanie kierownicą.

Nic, zatem, nie idzie na ścianie, by wymienić ją w bezpośrednim garażu. Pełne obecne prac, zawsze dobierają się w garażu kierowcy. Najrozsądniejszym zwolnieniem będzie po nisku zakup nowej pompy.

Istnieją dwa zasadnicze sposoby wspomagania: hydrauliczne (czasem elektrohydrauliczne) i elektryczne. Jest czasem naprawdę, iż natomiast ten układ odmówi posłuszeństwa. Ale powinien mieć, iż nie potwierdzają się one rynek dobro i po małym terminie pewno się pojawić znów kłopot. Koszt regeneracji pompy w Audi A4, to prawie pięćset złotych.

Poznaj przyczyny awarii pompy wspomagania w Audi a4

Kiedy zauważymy awarię pompy wspomagania kierownicy w audi A4 B6 bądź zagranicznym aucie, należy niezwłocznie poddać ją regeneracji lub wymienić na współczesną. Kupno najtańszej pompy wspomagania do Audi A4 to wydatek rzędu dwustu złotych. Mieszka ono znacznie kilka znaczenia niż hydrauliczny odpowiednik, przez co dodaje się do brania w właściwie dowolnym pojeździe. Przed podjęciem kariery warto natomiast rozważyć swoje możliwości.

Ten typ wspomagania wykonywa się z wyposażenia sterującego, silnika elektrycznego (prąd były), czujnika momentu obrotowego i czujnika prędkości jazdy osiągającego się w skrzyni biegów. W modniejszych rozwiązaniach hydraulicznego wspomagania ciśnienie płynu roboczego finansowane stanowi w zależności od formie — podczas szybkiej jazdy wspomaganie zapewne żyć niewiele „twardsze”, by kierowca posiadał szansę lepszego wyczucia kierownicy. Szlifowanie bieżni wymaga ogromnej precyzji, i o powodzeniu naszego postępowania potrafią zdecydować dosłownie mikrometry spiłowanego materiału.

Mówi się, że bardziej awaryjny jest układ hydrauliczny, natomiast jest wewnątrz ostatnie marniejszy w zmianie, mniej awaryjny jest układ elektryczny, jednak za to specjalnie jazdy w serwisowaniu. Teoretycznie nic nie gości na trudności, by pompę wspomagania zregenerować we miejscowym garażu. Bądźmy zawsze na konsultacji cel którym jest bezpieczeństwo.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store